Psychologia w coachingu – zaawansowany program dla profesjonalnych coachów i mentorów
dr hab. Mirosława Huflejt-Łukasik prof. ucz.
kierownik studiów
Zarejestruj się na Psychologię w coachingu
Rekrutacja już trwa!
Studia są zaawansowanym programem dla coachów oraz profesjonalnych mentorów (którzy mają ukończone szkolenie także w coachingu), będące z jednej strony uzupełnieniem i pogłębieniem
rozumienia procesów psychicznych zachodzących w kliencie coachingu, czyli sposobem na podniesienie wiedzy psychologicznej praktykującym coachom. Z drugiej dodają ram naukowych dla praktyki coachingowej. W szczególności celami studiów jest podniesienie umiejętności uczestników w poniższych obszarach:
- Coaching jako metoda,
- Psychologia emocji i motywacji,
- Psychologia poznawcza,
- Proces i mechanizmy zmiany w coachingu,
- Psychologia rozwojowa,
- Emocje, motywacja wewnętrzna i motywowanie w coachingu,
- Fenomeny poznawcze w coachingu,
- Neuronauka,
- Uważność – zastosowania w coachingu,
- Psychologia rozwojowa w coachingu,
- Psychologia różnic indywidualnych,
- Różnice indywidualne w coachingu,
- Psychologia społeczna,
- Zjawiska psychologii społecznej w coachingu,
- Psychologia organizacji i pracy,
- Coach w organizacji,
- Podstawy psychopatologii,
- Superwizja coachingu
- Coaching a psychoterapia – klient czy pacjent.
Dla kogo:
Adresatami studiów „Psychologia w coachingu..” są:
- absolwenci studiów wyższych (magisterskich lub licencjackich), niezależnie od ukończonego kierunku studiów,
- UKOŃCZONE SZKOLENIE CERTYFIKACYJNE W COACHINGU lub studia podyplomowe dające możliwość wykonywania roli coacha, albo ukończone szkolenie lub studia w coachingu i mentoringu łącznie.
O studiach – w skrócie:
- 2 semestry
- 224 godziny dydaktyczne
- zjazdy średnio co 2 tygodnie
- zajęcia w soboty i niedziele
- absolwent otrzymuje świadectwo ukończenia studiów podyplomowych na UW
____________________________________
Posłuchaj wywiadów z kierownikiem studiów, dr hab. Mirosławą Huflejt-Łukasik w Akademickim Radiu Kampus:
Posłuchaj również rozmowy z dr hab. Mirosławą Huflejt-Łukasik w ramach podcastu „Mistrzowie coachingu” – serii rozmów z najbardziej znanymi polskimi przedstawicielami tej profesji:
Program studiów PwC wraz z efektami uczenia się, od 2025_2026
Studia liczą 224 godziny dydaktyczne, w tym 68 godzin wykładów oraz 156 godziny warsztatów.
Zastrzegamy sobie możliwość zmiany terminu zajęć z powodu nieprzewidzianych okoliczności (np. nagłej choroby wykładowcy).
Rok akademicki 2025/2026
Zajęcia standardowo odbywają się w godz. 9.30-12.45 i 14.15 – 17.30.
Semestr I
Terminy zjazdów:
4-5.10.2025 r.
25-26.10.2025 r.
15-16.11.2025 r.
29-30.11.2025 r.
13-14.12.2025 r.
10-11.01.2026 r.
24-25.01.2026 r.
Semestr II
Terminy zjazdów:
21-22.02.2026 r.
07-08.03.2026 r.
21-22.03.2026 r.
11-12.04.2026 r.
25-26.04.2026 r.
09.05 -10.05.2026 r.
Plan studiów
Kierownik studiów podyplomowych:

dr hab. Mirosława Huflejt-Łukasik prof. ucz.
Prezes Zarządu CC Innovation. Twórczyni metody usług dla organizacji Multi-Level Concept oraz Szkoły Coachingu i Pracy z Grupami MLC. Pionierka coachingu w Polsce, senior coach i superwizor The European Coaching Federation (EuCF), akredytowany coach i superwizor Izby Coachingu. Laureatka nagrody „Skrzydła za dbałość o standardy coachingu” przyznanej – podczas Gali z okazji 15-lecia coachingu w Polsce – przez całe środowisko coachów: Stowarzyszenie Coachów Polskich, Izbę Coachingu, ICF (International Coach Federation) i EMCC (European Mentoring and Coaching Council).
Pracownik Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, autorka studiów podyplomowych – ,,Coaching w organizacji” oraz współautorka studiów ,,Psychologia w coachingu”, ,,Psychologia w praktyce – efektywność osobista w życiu zawodowym i prywatnym” oraz realizowanych na ALK ,,Coaching zespołów w podejściu MLC’’. Ponadto wykładowca na studiach: ,,Psychologia zachowań rynkowych”, ,,Psychologiczne podstawy komunikacji medialnej”, ,,Psychologia dla liderów” oraz w Wydziale Zarządzania ,,Doradztwo zawodowe”. W SWPS prowadziła zajęcia na studiach podyplomowych ,,Psychologia klienta w marketingu usług”, ,,Praktyczna psychologia społeczna”, ,,Metodyka i psychologia zarządzania projektami”, a na UMCS – w ramach studiów ,,Coaching i mentoring”. Prowadziła też zajęcia w Instytucie Nauk Ekonomicznych PAN na studiach ,,Executive Doctor of Business Administration Program”.
Ponad 25 lat pracuje z klientem indywidualnym oraz z zespołami, zarządami firm i kluczowymi menedżerami w organizacjach. Wspiera klientów konsultacjami specjalizując się w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi, w tym pozyskiwaniem odpowiednich pracowników i efektywnością ich pracy, rozwiązywaniem problemów, także w obszarze wyznaczania kierunku firmy – wizji i strategii, planowania i wdrażania zmian w organizacji. Prowadzi coaching indywidualny i zespołowy, a także szkolenia dotyczące tworzenia zespołów i kierowania nimi, rozwijające umiejętności z zakresu komunikowania się, rozwiązywania trudnych, konfliktowych sytuacji, organizowania czasu pracy, radzenia sobie ze stresem.
W swojej pracy jest nastawiona przede wszystkim na dostarczanie konkretnych, potrzebnych kompetencji oraz wspieranie potencjału istniejącego w ludziach. Zajmujące są dla niej te dziedziny i sytuacje, w których można twórczo zastosować psychologiczne metody dla budowania konkretnych, lepszych rozwiązań.