Najczęściej zadawane pytania

<b>Najczęściej zadawane pytania</b>

Poniżej znajdą Państwo odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Każda odpowiedź wyświetli się po kliknięciu na interesujące Państwa pytanie.

Kiedy można zgłaszać się na studia?
Rekrutację na większość kierunków prowadzimy w terminie od czerwca do października/ listopada. Niektóre nasze kierunki otwierany dwa razy w roku, w związku z czym rekrutacja prowadzona jest również na przełomie grudnia i stycznia. Na naszej stronie zawsze umieszczamy informację, o tym, że rozpoczęliśmy rekrutację, dodatkowo na podstronach dotyczących kierunków studiów w działach Rekrutacja podane są dokładne daty dla każdego kierunku. Na kierunki trzysemestralne można zapisywać się co dwa lata.
W jaki sposób mogę się zapisać?
Na studia należy zapisać się poprzez Internetową Rejestrację Kandydatów (IRK UW). W działach Rekrutacja każdego z kierunków studiów znajduje się link do IRK.
Jakie dokumenty są potrzebne?
Aby zapisać się na studia należy wypełnić przez internet formularze w systemie IRK UW. Następnie należy złożyć osobiście, za pośrednictwem osoby trzeciej lub przesłać listem poleconym na adres Wydziału Psychologii UW wydrukowane z IRK dokumenty (podanie o przyjęcie na studia oraz życiorys) oraz odpis dyplomu.
Kiedy należy przynieść dyplom?
Dyplom należy złożyć po zapisaniu się na wybrany kierunek studiów razem z pozostałymi dokumentami rekrutacyjnymi.
Ile wynosi opłata manipulacyjna/rekrutacyjna?
Nie pobieramy żadnej opłaty manipulacyjnej ani rekrutacyjnej. Nie ma również opłat za wydanie indeksu czy dyplomu. Jedyna opłata to czesne.
Jak dowiem się o rozmowie kwalifikacyjnej?
Z każdym kandydatem kontaktujemy się telefonicznie i umawiamy dokładny dzień i godzinę rozmowy. Terminy rozmów kwalifikacyjnych podane są w działach Rekrutacja każdego kierunku.
Jak dowiem się czy zostałem przyjęty?
Każdy kandydat dostaje pisemne potwierdzenie wyniku rekrutacji pocztą. Informacja o przyjęciu jest również wysyłana drogą mailową.
Czy studia są tylko dla psychologów?
To zależy od kierunku. Zapraszamy do zapoznania się z opisami programów studiów.
Czy po studiach będę psychologiem?
Nie. Żaden z oferowanych przez nas kierunków nie kończy się uzyskaniem tytułu magistra psychologii i prawa do wykonywania zawodu. Aby zostać psychologiem, należy ukończyć pięcioletnie studia magisterskie.
Do kiedy trzeba wpłacić czesne?
Na podstronach poszczególnych kierunków w działach Czesne można znaleźć dokładny harmonogram płatności czesnego.
Czy mogę otrzymać fakturę za wpłatę czesnego?
Tak, oczywiście. Informacje na ten temat znajdują się w działach Czesne każdego kierunku studiów.
Czy zapewniacie nocleg studentom?
Niestety nie mamy takich możliwości, aby zapewnić nocleg, ale zebraliśmy informacje dotyczące tanich noclegów w Warszawie, z którymi możecie Państwo zapoznać się tutaj.
Jak dojechać na Wydział Psychologii z Dworca Centralnego?
Z Dworca Centralnego na Wydział Psychologii UW można dojechać tramwajami 17 i 33 (z przystanku Dw. Centralny 10 do przystanku Stawki 06). Następnie należy przejść ulicą Stawki na wschód (piechotą ok. 7 minut).
Na WPs UW można dojechać także od strony ul. Marszałkowskiej tramwajem 35 (z przystanku Centrum 08 do przystanku Dzika 04).

Polecamy stronę z rozkładami jazdy komunikacji miejskiej w Warszawie: jakdojade.pl