Najczęściej zadawane pytania

Poniżej znajdą Państwo odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.
Każda odpowiedź wyświetli się po kliknięciu na interesujące Państwa pytanie.

 

Kiedy można zgłaszać się na studia?
Rekrutację na większość kierunków prowadzimy w terminie od czerwca do października/ listopada. Niektóre nasze kierunki otwierany dwa razy w roku, w związku z czym rekrutacja prowadzona jest również na przełomie grudnia i stycznia. Na naszej stronie zawsze umieszczamy informację, o tym, że rozpoczęliśmy rekrutację, dodatkowo na podstronach dotyczących kierunków studiów w działach Rekrutacja podane są dokładne daty dla każdego kierunku. Na kierunki trzysemestralne można zapisywać się co dwa lata.
W jaki sposób mogę się zapisać?
Na studia należy zapisać się poprzez Internetową Rejestrację Kandydatów (IRK UW). W działach Rekrutacja każdego z kierunków studiów znajduje się link do IRK.
Jakie dokumenty są potrzebne?
Aby zapisać się na studia należy wypełnić przez internet formularze w systemie IRK UW. Następnie należy złożyć osobiście, za pośrednictwem osoby trzeciej lub przesłać listem poleconym na adres Wydziału Psychologii UW wydrukowane z IRK dokumenty (podanie o przyjęcie na studia oraz życiorys) oraz odpis dyplomu.
Kiedy należy przynieść dyplom?
Dyplom należy złożyć po zapisaniu się na wybrany kierunek studiów razem z pozostałymi dokumentami rekrutacyjnymi.
Ile wynosi opłata manipulacyjna/rekrutacyjna?
Nie pobieramy żadnej opłaty manipulacyjnej ani rekrutacyjnej. Nie ma również opłat za wydanie indeksu czy dyplomu. Jedyna opłata to czesne.
Jak dowiem się o rozmowie kwalifikacyjnej?
Z każdym kandydatem kontaktujemy się telefonicznie i umawiamy dokładny dzień i godzinę rozmowy. Terminy rozmów kwalifikacyjnych podane są w działach Rekrutacja każdego kierunku.
Jak dowiem się czy zostałem przyjęty?
Każdy kandydat dostaje pisemne potwierdzenie wyniku rekrutacji pocztą. Informacja o przyjęciu jest również wysyłana drogą mailową.
Czy studia są tylko dla psychologów?
To zależy od kierunku. Zapraszamy do zapoznania się z opisami programów studiów.
Czy po studiach będę psychologiem?
Nie. Żaden z oferowanych przez nas kierunków nie kończy się uzyskaniem tytułu magistra psychologii i prawa do wykonywania zawodu. Aby zostać psychologiem, należy ukończyć pięcioletnie studia magisterskie.
Do kiedy trzeba wpłacić czesne?
Na podstronach poszczególnych kierunków w działach Czesne można znaleźć dokładny harmonogram płatności czesnego.
Czy mogę otrzymać fakturę za wpłatę czesnego?
Tak, oczywiście. Informacje na ten temat znajdują się w działach Czesne każdego kierunku studiów.
Czy zapewniacie nocleg studentom?
Niestety nie mamy takich możliwości, aby zapewnić nocleg, ale zebraliśmy informacje dotyczące tanich noclegów w Warszawie, z którymi możecie Państwo zapoznać się tutaj.
Jak dojechać na Wydział Psychologii z Dworca Centralnego?
Z Dworca Centralnego na Wydział Psychologii UW można dojechać tramwajami 17 i 33 (z przystanku Dw. Centralny 10 do przystanku Stawki 06). Następnie należy przejść ulicą Stawki na wschód (piechotą ok. 7 minut).
Na WPs UW można dojechać także od strony ul. Marszałkowskiej tramwajem 35 (z przystanku Centrum 08 do przystanku Dzika 04).

Polecamy stronę z rozkładami jazdy komunikacji miejskiej w Warszawie: jakdojade.pl